kryształ górski

Kryształ górski – co należy o nim wiedzieć

Kamienie szlachetne bardzo ładnie wyglądają u kobiet, jako biżuteria. Jednak to nie jedyne ich zalety, ponieważ posiadają one również bardzo dużo właściwości, które będą działały pozytywnie na człowieka. Przykładem jest tutaj kryształ górski, który pochodzi z grupy kwarcu.

Kryształ górski – występowanie

Najczęściej spotyka się go w Indiach i na Sri Lance. Jednak można go zdobyć również w Ameryce i Brazylii, a jeśli chodzi o Europę to: Niemcy, Austria, Włochy, Polska, Francja.

Kryształ górski – właściwości

Jest on uważany za jeden z najsilniejszych kamieni szlachetnych. Osoba go posiadająca może oczyścić swój umysł lub pomieszczenie. Właśnie z takiego działania oczyszczającego wzięły się inne nazwy. Niektórzy ludzie nazywają go:
– neutralizatorem
– królem kryształów
Inną ciekawą właściwością jest motywowanie człowieka do osiągania postawionych celów. Mówi się, że działa on jak akumulator i potrafi naładować ludzi, dzięki czemu będą oni gotowi do działania. Potrafi on również zamienić negatywną energię w pozytywną, dzięki temu wzmaga rozwój osobisty człowieka. Bardzo dużo osób nosi w sobie złe emocje i nie potrafi ich wykorzystać. Kryształ górski (zobacz) pozwoli na wykorzystanie wszystkich złych myśli.

kryształ górski

Kryształ górski – działanie lecznicze

1. Poprawia wygląd cery
2. Łagodzi ból wywołany miesiączką
3. Pozwala lepiej stymulować mózg
4. Lepsza praca nadnerczy
5. Pobudza płodność kobiet i mężczyzn
6. Poprawia pracę nerek i innych organów wewnętrznych

Podsumowując, kamienie szlachetne wyglądają pięknie jako biżuteria, jednak warto je mieć, ponieważ niosą one ze sobą wiele pozytywnych właściwości, które mogą przydać się w życiu codziennym.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.