czerwona nitka w kabale

Co oznacza czerwona nitka na lewym nadgarstku?

Oczy są zwierciadłem duszy, które wysyłają ogromne pokłady wewnętrznej energii. Kiedy patrzymy na innych ze złością lub nienawiścią – wysyłamy im negatywną energię. I odwrotnie, osoby patrzące na nas nieprzychylnym okiem kierują w naszą stronę negatywne siły, które wpływają destrukcyjnie na samorealizację i osiągnięcie pełni szczęścia, dlatego w myśl wierzeń Kabały, należy się chronić przed “Złym Okiem”. Jak? Za pomocą odpowiedniego talizmanu, czyli czerwonej nitki przewiązanej przez lewy nadgarstek.

czerwona nitka

Gdyby wzrok mógł zabijać…

To powszechnie znane powiedzenie ma ogromne znaczenie w Kabale. Jej wyznawcy wierzą, że złośliwe spojrzenie, przepełnione gniewem i nienawiścią, może skutecznie uniemożliwiać pełną realizację i samospełnienie człowieka. Za wszelkie życiowe niepowodzenia kabaliści obarczają „Złe Oko”, spojrzenie którym obdarzają nas nieprzychylne nam osoby, dlatego zaleca się noszenie czerwonej nitki na lewym nadgarstku, który reprezentuje „otrzymującą stronę ciała i duszy”. Nosząc czerwoną nitkę na lewym nadgarstku otrzymujemy bezpośrednie połączenie z pozytywną energią otaczającą grób Racheli, pramatki, żony Jakuba, która nie przypadkowo odgrywa tak ważną rolę w Kabale. Wedle wierzeń, Rachela reprezentuje świat w którym żyjemy. Jej największym pragnieniem jest ochrona wszystkich jej dzieci (nas) przed działaniem Złego Oka.

Jak prawidłowo zawiązać czerwoną nitkę?

Kabała przywiązuje duże znaczenie do prawidłowego procesu założenia czerwonej nitki. Powinna to wykonać bliska nam osoba, w uroczystym i dostojnym nastroju (to odpowiedni moment na afirmacje czy ważne dla nas modlitwy). Początkowo, nitkę należy ciasno zawiązać na przegubie lewej ręki na jeden supełek. Następnie należy zawiązać jeszcze sześć supełków, aby uzyskać finalnie siedem. W tym momencie należy także złożyć sobie samemu swoistą przysięgę, iż pozostaniemy poza zasięgiem negatywnych myśli czy też nieprzychylnego wyrażania się o innych, jako że takie zachowanie może skutecznie wpłynąć na prawidłowe działanie nitki, a co za tym idzie na problemy z osiągnięciem spełnienia i odpowiedniej ochrony. Nitki nie powinno się ściągać, w momencie kiedy samoistnie spadnie, oznacza to, że jej rola właśnie się wypełniła. Jeżeli mamy taką potrzebę, można założyć kolejną, pamiętając o prawidłowym przebiegu tego procesu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.