węzeł celtycki

Węzeł Celtycki i jego znaczenie

Symbole magiczne mają duże znaczenie w życiu wielu osób. Tak naprawdę to bardzo mało osób zna wszystkie znaczenia danego przedmiotu, bo jest ich tak dużo, że czasami bardzo ciężko wszystkie zapamiętać. Jednak warto zainteresować się tematem magii i ich symboli, bo niektóre osoby noszą takie rzeczy, jak na przykład węzeł celtycki i mają trwały związek i nie wiedzą dlaczego im się tak dobrze wszystko układa. Wszystko to właśnie za sprawą tego symbolu i jego oddziaływania na całe otoczenie, jednak o tym w dalszej części tekstu.

Węzeł celtycki

Gdy spojrzy się na zdjęcie, to będzie to po prostu zawinięty jakiś sznurek, a inaczej mówiąc węzeł. Nawet jeśli ktoś nie interesuje się magią, to i tak będzie kojarzył obraz tego talizmanu. Symbolizuje on przede wszystkim trwałość i nierozerwalność. To, że jest on tak bardzo zawinięty też ma swoje znaczenie. Kręty węzeł oznacza różne ścieżki w ludzkim życiu, którymi podążają różne osoby.

węzeł celtycki

Ochrona

Znaczenie danego symbolu to jedno, ale trzeba jeszcze wiedzieć przed czym chroni dany talizman. Jeśli chodzi o węzeł celtycki, to chroni on ludzi przed oszczerstwem, złudzeniem, zniewoleniem i fałszem. Jeśli będzie go ktoś nosił, to będzie wzmacniał się jego związek partnerski ale także przyjaźnie i inne relacje. Symbol ten oznacza również nierozerwalną więź między człowiekiem, a ziemią, na której żyje. Wszystko to prowadzi do tego, że węzeł pokazuje przynależność danej osoby, a także stara się zjednoczyć wszystkich i wszystko.

Religia Wiccańska

Warto poznać znaczenie danego symbolu, również w innych religiach i tak na przykład w wiccańskiej oznacza on hasło: „Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą”.

Podsumowując, wiele osób nosi różne magiczne elementy, nie do końca znając ich zastosowanie. Warto poczytać o różnych symbolach i talizmanach, żeby poznać ich działanie na człowieka. Węzeł chroni przed fałszem i oszustwami, a także jednoczy ludzi i pokazuje, że człowiek przynależy do swojej planety i powinien o nią dbać, jak tylko się da. W religii wikańskiej węzeł oznacza powrót złych i dobrych uczynków.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.