krzyż celtycki

Krzyż celtycki – łącznik człowieka z wszechświatem

Krzyż wielu osobom kojarzy się jednoznacznie – z chrześcijaństwem i męczeńską śmiercią Chrystusa, która miała być wybawieniem dla ludzkości. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że krzyż celtycki był wykorzystywany jako symbol religijny na długo przed tym nim wiara chrześcijańska urosła w siłę.

Symbol słońca sprzed wieków

Krzyż celtycki to dwa ramiona połączone ze sobą pod kątem prostym i okrąg obrysowany wokół łączenia. Krzyż celtycki powiązany jest z kultem słońca. Jego korzenie sięgają jeszcze czasów pogańskich. Przez wiele kolejnych stuleci prawa do symboliki krzyża celtyckiego zagarniało wiele ruchów, w tym niestety również ugrupowania polityczne. Z tego względu wielu osobom krzyż ten kojarzy się bardzo negatywnie. Obecnie wykorzystywany jest on jako amulet w ezoteryce.

krzyż celtycki

Łącznik człowieka z wszechświatem

Warto zwrócić uwagę na wyjątkową symbolikę, jaką posiada krzyż celtycki. Niegdyś był on symbolem słońca. Obecnie interpretowany jest jako amulet, którego zadaniem jest połączenie człowieka z otaczającym go wszechświatem. Jest to bardzo mocny symbol, który powinien być używany z rozwagą. Jego pozytywna energia może przynieść właścicielowi wiele korzyści.

Jak nosić krzyż symbol słońca

Krzyż będący symbolem słońca oraz symbolem połączenia człowieka ze wszechświatem może być noszony na kilka sposobów. Najbardziej rozpowszechniony z nich, to zawieszenie krzyża na szyi. Srebrny bądź metalowy amulet można powiesić na rzemyku albo srebrnym łańcuszku. Krzyż ten można nosić także na rzemyku zawiązanym wokół nadgarstka. Amulet można zamówić przez internet lub kupić w specjalistycznych sklepach zajmujących się ezoteryką. Warto zapoznać się dokładnie ze znaczeniem krzyża, a także z tym w jaki sposób należy obchodzić się z amuletem, pamiętając przy tym, że pomiędzy właścicielem a konkretnym talizmanem powstaje silna więź i pod żadnym pozorem nie powinien on być udostępniany innym osobom, ponieważ takie działanie może przynieść o wiele więcej szkody niż spodziewanych korzyści.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.