kiera fogg moc kryształów

Tajemna moc kryształów – wiedza przodków odkryta na nowo

Minerały i skały od zawsze fascynowały ludzkość. Poza tym, że były cennym surowcem i pełniły funkcję typowo użytkową, już od najdawniejszych czasów przypisywano im znaczenie magiczne. Największy zachwyt od zawsze wzbudzały jednak kryształy. Ich piękne kształty, a także regularna — a więc także wyróżniająca je na tle innych wytworów naturalnych budowa — to istny cud Matki Natury, która w procesie kreacji obdarzyła je też niezwykłymi właściwościami. Jak wykorzystywano dawniej moc kryształów, a jak robimy to dziś?

Kryształy — dawna wiedza ponownie odkryta

Od zarania dziejów na całym globie używano kryształów w pracy nad rozwojem duchowym oraz podczas uzdrawiania. Dziś także i my możemy używać ich w ten sposób, czerpiąc wiedzę z różnych kultur skumulowaną przez wieki. Dziś dostępne są niezliczone materiały gromadzące wiedzę o zastosowaniu konkretnego rodzaju kryształów w rozmaitych przypadkach. Dostępne są rozmaite tabele korespondencji, które mówią, w jakich problemach czy dolegliwościach można danego kryształu użyć, a także jakie dary i umiejętności można dzięki niemu posiąść. Wiedza ta nie wzięła się znikąd i bazuje na doświadczeniach ludzi starożytnych. Dlatego poza współczesną literaturą warto też studiować starożytne traktaty i mity, dzięki którym zobaczymy na własne oczy, że moc kryształów i ich zastosowanie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem już od zarania dziejów.

Współczesne wykorzystanie mocy kryształów

moc kryształów kiera fogg

Podobnie jak kiedyś, kryształy wykorzystywane są dziś do rozwijania naszego ukrytego potencjału, a także do uzdrawiania. Wyzwalanie mocy kryształów wiązało się niegdyś ze skomplikowanymi rytuałami, które były często związane z daną kulturą czy systemem religijnym lub magicznym. Dziś jednak z sukcesem wykorzystywane są z pominięciem tej rytualnej otoczki, gdyż jesteśmy w stanie skoncentrować się na samej esencji procesu pracy z nimi (więcej informacji o kryształach i sposobach pracy z nimi znajdziesz w książce Kiery Fogg Moc kryształów) Istnieją też przynajmniej dwie podstawowe filozofie takiej pracy, z których jedna koncentruje się na przypisywanym kryształom właściwościach, a druga z kolei dąży do mniejszego skupienia się na tym aspekcie i intuicyjnej pracy z każdym z okazów i wsłuchaniu się w niego. Dobrze jest zachować złoty środek pomiędzy tymi dwoma aspektami pracy z mocą kryształów.

Po dowolnej pracy kryształy wymagają oczyszczenia. Istnieją na to różne sposoby, z których najprostszym jest płukanie ich pod strumieniem bieżącej wody. Można poddawać je też działaniu promieni słońca i księżyca, aby je naładować, a także ładować je rozmaitymi rodzajami energii i intencjami.

Najważniejsze jest jednak, aby nigdy nie przekazywać ich innym osobom, gdyż kumulują one naszą energię i emocje, zawierając w sobie cząstkę nas. Kryształy, których nie potrzebujemy, gdyż spełniły swoją funkcję, zwracamy ziemi, która je zrodziła i która wchłonie nagromadzona przez czas pracy z danym kryształem energię. Najlepszym sposobem na przekonanie się o działaniu mocy kryształów jest jej doświadczenie na własnej skórze i nawet stosy przeczytanych książek nie nauczą nas tyle, co kilka krótkich sesji pracy z tymi fascynującymi tworami natury.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.