talizmany

Talizmany i amulety – to naprawdę działa!

Talizmany i amulety to najczęściej drobiazgi, naturalne lub zrobione przez człowieka, o charakterze magicznym. Jaka jest między nimi różnica? Amulety najczęściej chronią przed złymi mocami, ludźmi lub zdarzeniami. Talizman również chroni, ale ma dodatkowo moc przyciągania szczęśliwych zdarzeń: miłości, bogactw czy różnych sukcesów. Magiczne materiały i symbole. Moc i działanie talizmanu zależy od materiałów, z jakich zostały wykonane. Najbardziej znane w tej roli są oczywiście cenne metale oraz kamienie szlachetne i półszlachetne – diamentom, rubinom czy ametystom przypisywano wielką moc. Ważne są też umieszczone na nich symbole, które pochodzą z różnych kręgów kulturowych. Moc egipskiego ANKH, chińskich Yin/Yang, słowiańskiej Swargi, Pieczęci Salomona czy symboli zodiakalnych od wieków wspiera i ochrania osoby noszące te symbole. Zapewne będzie równie dobrze służyła właścicielowi w dzisiejszych czasach.

Talizman czy amulet – przewodnik

talizman

Czasami „szczęśliwy przedmiot” dziedziczymy po przodkach lub dostajemy od przyjaciela, czasami – talizmany czy amulety same sobie nas wybierają i trafiają w nasze ręce w niezwykłych okolicznościach. Jednak świadome korzystanie z tego typu magicznych artefaktów wymaga sporej wiedzy. Pomocą może okazać się tu poradnik R. Webstera Amulety i talizmany. Autor, wykorzystując podstawy numerologii i innych nauk hermetycznych, objaśnia znaczenie różnych amuletów oraz doradza, jak dobrać je do swoich celów i wywierać za ich pomocą pożądany wpływ na rzeczywistość. Dowiemy się również, jak tworzyć takie przedmioty, oraz dbać i oczyszczać te, które już mamy – tak, aby służyły nam jak najlepiej. Wybierz idealny artefakt dla siebie! Kluczem do wyboru odpowiedniego talizmanu czy amuletu jest znajomość siebie i celów, do jakich dążymy.

Na początek odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • Na jakim etapie swojego rozwoju jesteś?
  • Czego się obawiasz, a czego pragniesz?
  • Czy brakuje Ci energii, czy masz problemy z zapanowaniem nad nią? Jakie są Twoje cele i życiowe priorytety?
  • Z jakim kręgiem kulturowym się utożsamiasz?

Potem zacznij oglądać różne amulety i talizmany oraz poznawać związaną z nimi historię. Zdaj się na intuicję – w pewnym momencie zobaczysz przedmiot i jeśli poczujesz z nim wyjątkową więź. Może to być właśnie talizman czy amulet dla Ciebie!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.